CJ Art

Pod aliasem „CJ Art” kryje się producent i DJ urodzony w Warszawie, który graniem i produkcją zajmuje się od kilku lat. Pierwszym szczególnie miłym dla niego momentem było dostanie się do finału w konkursie „Global DJ Broadcast Contest”, który został zorganizowany przez jednego z najbardziej znanych djów w Miami – Markusa Schulza. Art znalazł się w ściślej czołówce u boku takich osób jak Terje Bakke, James Cosgrove czy Rein de Vries. Był to rok 2004.

Kolejna muzyczna przygoda miała nadejść niebawem. Rozpoczęła się od przyjaźni Artura z utalentowanym warszawskim producentem Tymoteuszem Cyplą. Razem stworzyli projekt pod nazwa „Spiral In-Groove”, a owoc ich współpracy – nagranie „Soundctuary” – zostało wydane w 2006 r. z udziałem brytyjskiej wytwórni słynnego John’a ’00’ Fleminga: JOOF Rec. Utwór grany był w wielu rozgłośniach radiowych i klubach na całym świecie, m. in. przez tak szanowanych DJów, jak: John ’00’ Fleming, Oliver Prime, Maor Levi, Mike Foyle, Leon Bolier i wielu innych.

Współpraca z John’em zaowocowała także remixem Spiral In-Groove do jego utworu „Fused” (JOOF Rec.). Dzięki przyjaźni z Tymkiem producencka pasja Artura odrodziła się. Wkrótce potem przyszedł czas na kolejne – tym razem solowe – wydawnictwa pod różnymi aliasami (CJ Art, Tetragrammaton, Sophrosyne) m.in. w takich labelach, jak Progrezo Records, L2 Music, Vise Versa Music, Carica Deep, Mestiza Records czy Phatt Sounds. Prócz wspominanych wcześniej osób, jego prace wspierają znajomi producenci z zagranicy – np. Kintar, DJ Tarkan, Mo-Shic, Hassan Rassmy, Frangellico, dPen, Bobby Deep, Athan, DJ DenKo, Native, Deep Z, Royal Sapien, StereoK, Rasti Tkac, Franzis-D aka Francisco Díaz, Micael Zola, Cristian Paduraru, Gabe de Wielen… – i zaprzyjaźnione osoby z polskiej sceny: Viscid, Marcooz, Sonorone, Gudowski…

Artur nie potrafi zamykać się w określonych przez EDM ramach i skostniałych standardach. Uwielbia mieszać różne inspiracje, ale przede wszystkim wyznaje zasadę: „muzyka musi być wyposażona w swoistą głębię… można do niej dotrzeć nawet przy pomocy umiejętnie dobranych dwóch prostych dźwięków – takich, które poruszą szare komórki”.

Wraz z Marcoozem prowadzi audycję pt. „Spectrum” w FriskyRadio.com, której można posłuchać w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca (więcej info: www.friskyradio.com/shows/?id=110).

Leave a Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.