plakat common putumaj_SWitajcie!

Wszystkich chętnych do zabawy zapraszamy na imprezę alternatywną z udziałem wielu artystów z Polski i zagranicy, w tym naszego dj, Artura Fabiańskiego (CJ Art). Na trzech scenach można będzie usłyszeć przeróżne rodzaje muzyki począwszy od ambitnego rocka przez dub i reggae po wszelkie nurty muzyki elektronicznej. Poza tym teatr uliczny, film oraz rozmaite warsztaty. Organizatorzy zapewniają również pole namiotowe i zaplecze sanitarne. Nie zabraknie również zimnego piwka, pysznej kuchni oraz wielu innych atrakcji ze słoneczną pogodą włącznie. Wszystko to w słowiańskiej oprawie.

Festiwal Commonlive w Choczni to jakby powtórka zeszłorocznej imprezy. Ale będzie jednak wiele nowości przede wszystkim muzycznych. Od piątku (10.07) aż do niedzieli (12.07) na uczestników czeka szereg wystrzałowych niespodzianek. Rozmach festiwalu jest imponujący. Grupa młodych ludzi z Choczni i Wadowic, która ją organizuje już od kilku miesięcy, naprawdę się postarała.

Wymienianie wszystkich wydarzeń trzydniowego festiwalu zajęłoby mnóstwo miejsca. Skupmy się więc na najważniejszych. Na trzech scenach muzycznych wystąpi w sumie 36 zespołów, 24 didżejów oraz cztery teatry.

Highslide JS „Postanowiliśmy stworzyć dwa bieguny muzyki: pierwsza, scena instrumentalna, na której będziemy mogli usłyszeć takie gatunki jak muzyka etniczna, reggae, folk, wszystkie odmiany rocka oraz mocniejsze odmiany jak death metal skończywszy na hip hopie Natomiast scena elektroniczna zaproponuje różne odmiany alternatywnej muzyki elektronicznej we współczesnym wydaniu, na której zagrają muzycy z różnych zakątków świata. Będzie można na niej usłyszeć minimal, dub step, d’n’b, oraz wszelaki odmiany Trance-u” – opowiada Leszek Wcisło, jeden z organizatorów festiwalu.

Na Commonlive Festiwal zagrają między innymi: zespół Paprika Korps, Władysław Komendorek, pionier muzyki elektronicznej w Polsce, członek legendarnej grupy Exodus, jako ciekawostka pojawi się formacja Nowica9, zespół, który gra muzykę etniczną wykorzystując jedynie trzy instrumenty: harfę, lutnię mechaniczną oraz bęben dum-bum, tworząc znakomite widowisko muzyczne. Warto też wspomnieć o żywieckiej kapeli Treetops, grającej ciekawą odmianę rocka alternatywnego.

Highslide JS Oprócz rozbudowanych koncertów muzycznych zorganizowane będą liczne atrakcje kierowane do gości w każdej grupy wiekowej, w tym i do dzieci. Wśród nich warte polecenia to warsztaty bębniarskie, plastyczne, garncarskie, capoeira oraz cyrkowe. Ponadto będzie można zobaczyć wystawy sztuki współczesnej, rzeźby, grafiki, malarstwa jak również ekspozycję drzewek bonsai.

Będą też przedstawienia teatralne oraz projekcja filmów kina niezależnego. Gośćmi festiwalu są Mieczysław Głuch, znany podbeskidzki rzeźbiarz, który oprócz własnej wystawy wykona rzeźbę, a także poeta z Choczni Józef Wróbel. Festiwal zorganizowano na powierzchni trzech hektarów, na których wybudowano nie tylko sceny, ale będą i pola namiotowe oraz wioska słowiańska.

Skąd pomysł na organizowanie festiwalu? Jak mówi Leszek Wcisło „Common” to nie tylko festiwal. Grupa młodzieży chciała założyć stowarzyszenie, które zajęłoby się w mieście organizacją imprez i pomocą charytatywną.

„Idea stowarzyszenia Common powstała w zeszłym roku, kiedy to grupka młodych mieszkańców głównie Wadowic i okolic, postanowiła zorganizować imprezę muzyczną stylizowaną na święto słowiańskie” – mówi Leszek Wcisło.

Impreza, pomimo wielu trudności organizacyjnych odniosła sukces. W tym roku organizatorzy spodziewają się kilkustysięcznego tłumu na Commonlive Festiwal.

„Dostrzegliśmy w praktyce, jak wielkie możliwości integracyjne daje organizowanie różnorakich przedsięwzięć. W tym roku kolejnym etapem jest stworzenie oddziału fundacji „Świat dzieciom” w Wadowicach, który jest jeszcze większą siłą integracji, bo pomoże wzbogacić to, co do tej pory zostało stworzone, o ciągłą, całoroczną pomoc fundacji” – dodaje Leszek Wcisło.

CommonLive Festival!

Chocznia 10 – 12 lipiec 2009.

Cena biletu:

20 zł dla fundacji „Świat Dzieciom”

Cena biletu zawiera:

# wstęp na 3 dni festialu
# pole namiotowe
# parking

Punkty sprzedaży:
„Wehikuł czasu”
Wadowice, pl. Kościuszki 4
„Ogrodowa”
Wadowice, ul. Wojtyłów
„Cezar catering”
Wadowice, ul. Barska 12
oraz bezpośrednio na festiwalu