VA02

PHATT SOUNDS Various Artists Part 2, czyli kolejna kompilacja Polskiego kolektywu, netlabela – Phatt Sounds. Powstały na przełomie roku 2006 i 2007, założony przez grupkę znajomych, kierowany do dziś przez Tomasza Gudowskiego. W roku 2008 wydali pierwszą kompilację która była mieszanką minimalu, idm, electro, tech house’ów – miała być to kompilacja przedstawiająca ich wizję na kolejne lata. To co macie teraz przed soba, jest częscią która ma za zadanie podsumować działalność PHATT. W ostatnim okresie skupienie tej grupy było kierowane na deepowe i progresywne brzmienia, często z pogranicza house oraz downtempo, muzyki eksperymentalnej.

W międzyczasie do PS dołączyły kolejne osoby, a sam kolektyw przeszedł małe zmiany formalne. Z netlabela zaczął przeobrażać się bardziej ku stronie wydarzeń muzycznych, DJ. Owocem tego jest masa imprez z udziałem osób ściśle powiązanych z PHATT SOUNDS, także z DJ światowej sławy, jak chociażby MOSHIC.

Wracając do kompilacji 02, znajdziemy na niej brzmienia bardzo spokojne, wolne, momentami nieco szybsze, które przybyły na okładkę z dalekich krajów jak Argentyna, USA. Obie płyty podkreślają szczególnie współpracę właśnie z ludźmi zza granicy, którzy wspierają projekt.

Pierwsza płyta to ta spokojniejsza, down-tempo, ambient, chillout, idm – w wykonaniu Pawła Kwitka (PAUL KWITEK), Moshego Shlomi (MOSHIC), młodej utalentowanej wielbicielki idm Camoufii z Krakowa, a także osób ściśle już związanych z projektem tj. GUDOWSKI, MARCOOZ, DEEP IN CALM, GAWROŃSKI, HARRY HEARING, oraz KD3.

Pora na płytę drugą, na której usłyszeć można bardziej klubowe brzmienia house tj. Deep, Tech, Progressive – w wykonaniu gości takich jak Jonatan Tesei (KINTAR), czy też znany nam wszystkim w kraju Piotrek Ciebiera (PERES); są tutaj także znani z projektu PHATT producenci oraz dj PILAVILLE – lub jak kto woli BEWERE & SPEAKER, JACKIE którego tak dobrze przyjęliście na scenie krajowej w 2009 roku poprzez jego album wydany w PS, MANTEENO & BACKLASH – szalony technicznie duet z Poznania, mamy tutaj także szybszą odmianę DEEP IN CALM – czyli jego projekt FLASHBACK tworzonym wspólnie z bratem, gości tutaj także znany nam z poprzednich wydawnictw FLANGER.

Na kompilacji każdy z miłośników House powinien znaleźć coś dla siebie, mamy nadzieję iż kompilacja nie okaże się nudna, i pojawi się do niej wiele recenzji.

Data publikacji: 2010.05.01

Tracklista:

CD1:

 1. Paul Kwitek – Uche
 2. Camoufia – Lefinar
 3. Gudowski & Marcooz – Shiva
 4. Moshic – Choice
 5. Deep In Calm – What’s Your Secret
 6. Gawroński – Lazy Boy
 7. Harry Hearing – Man From The Forest
 8. Deep In Calm – Alone With The Stars
 9. KD3 – Distance

CD2:

 1. Pilaville – Johnny From Szikago
 2. Jackie – Miss Poly
 3. Manteeno & Backlash – Apud
 4. Peres – Drifter
 5. Kintar – Beirut
 6. Flanger – Morning At The Shore
 7. Flashback – Sailor
 8. Peres – Melted Mind
 9. Kintar – Welcome Lebanon

Feedback:

Joy Kitikonti  (Manteeno & Backlash – Apud) – excelent track, full support!

5 komentarzy
 1. AF 2010.04.26

  Such great artists inside!!

 2. Fredrik 2010.04.30

  Downloading this one now =)
  looks great, keep up the good work

 3. […] Kompilacja do ściągnięcia za darmo tutaj! […]

 4. […] i download tutaj Podziel się var a2a_config = a2a_config || {}; a2a_localize = { Share: "Share", Save: "Save", […]

 5. wojtek 2010.05.26

  Panowie, pierwsza część CD1 nadaje się idealnie do jakiejś gry.
  Nawiążcie kontakt z producentami jakichś next-gen RPG. Może z tego wyjść arcydzieło.

Leave a Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.