Gudowski

Tomasz Gudowski, to producent i DJ z Dolnego Śląska. Urodził się 1984 roku w Jeleniej Górze a swoją przygodę z muzyką zaczął w roku 1998 na starego typu trackerach na komputerach typu Amiga, oraz 486. W roku 2001 postanowił odsunąć na jakiś czas muzykę na rzecz nauki oraz trenowania techniki DJ-skiej. W 2005 powrócił do grona producentów zaczynając prace nad materiałem „Proggression”. Po krótkim czasie ukazała się jego pierwsza EP-ka pod szyldem norweskiej wytwórni Praesul Records prowadzonej przez Stiana Klo. Znalazły się na niej dwie wersje utworu „Check Out” – oryginał plus remiks Terjelectro.

Był to rok 2006. Od tamtej pory Gudowski wydał kilka numerów z gatunku house, głównie deep, progressive oraz electro. Nawiązał również współpracę z wieloma producentami, DJ-ami oraz wytwórniami. Można tu wymienić między innymi: Pure Substance Records, Audioholics Anonymous Rec. oraz DJ-ów: Mo-Shic, Sonorone, Stardesign, Marcooz, CJ Art, Retrobyte, Scibi, Xplore, Patrik Bjorkman, Sonic Division, oraz wielu, wielu innych. Ukazały się wtedy takie wydawnictwa, jak „Carrot Fields”, „Late Night Trip”, „Beach Breeze”, „Proggression”, „Dirty Phatter Rocker”.

Od 2007 roku Gudowski tworzy wraz z przyjaciółmi label o nazwie Phatt Sounds, nakładem którego ukazał się pierwszy album Tomka, „Proggression”. Został on bardzo ciepło przyjęty wśród miłośników progresywnych brzmień lat ’90, a numery z tej płyty promowali m.in. Mo-Shic, Kintar, Hassan Rassmy, Hisham Zahran.

W roku 2009 Gudowski dołączył do artystów promujących produkty firmy Native Instruments, przede wszystkim software dla DJ-ów. W swojej praktyce didżejskiej nigdy nie ograniczał się do jednego stylu. Stara się być wierny swemu ukochanemu progressive house z lat ’90, ale nie ukrywa też że uwielbia miksować również tribal, deep oraz funky house. Podczas grania na żywo dużo eksperymentuje, skutkiem czego powstają zupełnie zwariowane bootlegi.

W czerwcu 2009 ukazał się drugi album Gudowskiego, „Darkside Chronicles”. Jest to eksperymentalny materiał przedstawiający wizję Tomka na temat downtempo, dark ambientu, oraz industrial techno.

Leave a Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.