5 kwietnia 2018 roku otrzymałem wiadomość z zachętą do wzięcia udziału w projekcie „30 lat Polskiej sceny techno” – książka, która miała pokazać różne historie naszej rodzimej kultury techno i jej rozwoju.

W połowie 2020 roku książka została opublikowana, spotkała się z takim odbiorem że właśnie trwa dodruk – SUPER!. Wraz za nią zaczęły pojawiać się pytania – tu ktoś o nas pisze, tam ktoś o nas mówi, całkowicie jak dawniej.. Aż tu nagle wiadomość „czy mam czas na rozmowę” od Piotrka, 5 minut później nagrywaliśmy wywiad (: no, może 10.

Ciekawa sprawa, gdy lata się z kimś nie rozmawia – a przy spontanicznym telefonie który zamienia się w wywiad – rozmowa ciągnie się pod 2 godziny. Wiele by opowiadać. Piotrek Figiel, bo o nim tutaj piszę – zajmował się od pewnego momentu (poza wydaniem EP) także masteringiem niektórych produkcji u nas publikowanych (dlatego brzmiały tak zajebiście! :D).

W związku z opublikowaniem powyższej książki – Piotrek jako jeden z uczestników projektu nagrał można by powiedzieć „w hołdzie” dla teamu Phatt Sounds 2 godzinny set składający się z produkcji u nas publikowanych. Znajdziecie go poniżej, miłego słuchania!

Za wszystkie słowa, pochlebne i te mniej – bardzo dziękuję. Chociaż liczę że tych pochlebnych o Phatt Sounds znalazło się więcej. Wszystkiego dobrego w nowym roku, i jeszcze raz bardzo bardzo dziękuję za docenienie naszej wieloletniej pracy.

Słowo od Piotrka:

Phatt Sounds to polski net label działający w latach 2007 – 2012, który stał się domem dla 44 wydawnictw autorstwa głównie polskich artystów. Wielu z nich właśnie tutaj stawiało pierwsze kroki wydawnicze pod postacią epek, remixów czy nawet całych albumów. Jako, że sam wydawałem tutaj moje pierwsze utwory i Phatt Sounds pojawił się w historii opisanej przez ze mnie w książce „30 Lat Polskiej Sceny Techno” to oczywistym wydało mi się przypomnienie tego co muzycznie się tam wydarzyło. A wydarzyło się sporo, od ambientu i eksperymentów, przez progressive, tech i deep house, po minimal i techno. Tak jak sama książka to niewielki wycinek tego co z „techno” działo się w Polsce w ostatnich 30 latach, tak selekcja którą dla was przygotowałem, to niewielki wycinek tego co działo się w Phatt Sounds. Zachęcam do odsłuchu i dalszych eksploracji 🙂

Pozdrawiam
Piotr Figiel